Jaki papier polecamy do biur?

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów biurowych. Jednym z nich jest papier biurowy, który dostępny jest w wielu różnych rodzajach. Który wybrać dla swojego biura? 
Odpowiednie wybranie papieru dla naszej firmy jest bardzo ważne i warto wybrać taki produkt, który zdecydowanie sprawdzi się według naszych potrzeb. Obecnie na rynku polecany jest papier POL, który występuje w różnych wariantach – POLspeed, POLlux oraz POLjet. Każdy z nich różni się nieco właściwościami, aczkolwiek każdy z nich nadaje się zarówno do nakładów mniejszych jak i tych nieco większych. Warto jednak wziąć pod uwagę ich parametry i wybrać odpowiedni rodzaj.

POLspeed

Ten rodzaj papieru wybierany jest ze względu na standard wysokich nadkładów – przeznaczony do drukarek i kopiarek. Jego optymalna sztywność zapewnia niezawodne i szybkie działanie urządzeń, technologia ColorLok gwarantuje błyskawiczne wysychanie druku oraz pogłębione odcienie czerni. Gramatura to 80g/m2, białość: CIE 153 klasyfikuje go do klasy C, przez co warto użytkować tego papieru na co dzień. W zakupionej ryzie znajdziemy 500 arkuszy , a producent wypuścił na rynek również ten papier w formacie A3. Papier jest jednym z tańszych, jednak jego parametry gwarantują wysoką jakość wydruku, jest często wykorzystywany jest nawet w kancelariach czy sądach. 

POLlux

Ten rodzaj papieru idealnie nadaje się do wszystkich działań biurowych, do wydruków czarno-białych, kolorowych i do kopiowania. Technologia ColorLok gwarantuje błyskawiczne wysychanie druku, pogłębione odcienie czerni oraz jednolite intensywne kolory. Jest wprost idealny do korespondencji zewnętrznej, druku kolorowych wykresów i tekstów oraz wydruków próbnych. Producent zaliczył go do klasy B, więc jego stopień białości jest na wysokim poziomie (CIE 161). Na rynku dostępny jest w ryzach, w których mieści się 500 sztuk, a producent wypuścił na rynek również format A3.

POLjet

Jest to najwyższej jakości papier, który oznaczony jest klasą A (białość: CIE 166) . Wysoka białość zapewnia wyraźny kontrast tekstu i kolorów, a technologia ColorLok gwarantuje najwyższą jakość wydruku. Papier POLlux jest najlepszej jakości, jest idealny do wydruków stosowanych na użytek zewnętrzny – do kolorowych prezentacji, korespondencji biznesowej i ofert handlowych. W naszym sklepie dostępne są wersje standardowe (gramatura 80g/m2)pakowane tradycyjnie po 500 sztuk oraz wersja nieco grubsza (gramatura 90g/m2) pakowana po 250 kartek. Idealnie nadaje się zarówno dla kopiarek jak i drukarek. Klienci najczęściej decydują się na ten rodzaj papieru w przypadkach, kiedy zależy na wysokiej jakości wydruków, które można stosować zarówno w wewnętrznej korespondencji biurowej jak i wymagającej wyjątkowo wysokiego standardu korespondencji zewnętrznej.